Historie novopacké hokejové ligy neregistrovaných

se datuje od zahájení umělé ledové plochy v Nové Pace v Havlově ulici. Zimní stadion Nová Paka byl spuštěn poprvé do provozu 19. listopadu 1990.

Liga neregistrovaných hokejistů byla zahájena cca v sezóně 1992/1993 (přesný termín ještě doplníme). Prvním vítězem se stal hořický tým HACAR, který vítězil několik sezón za sebou. Pak se chvíli střídali na prvních pozicích novopacký tým Hamex, jičínský Spirit, ZD Dobrá Voda atd. (přesné údaje doplníme). Soutěž byla narušována starty hráčů z výkonnostního hokeje, kteří sice zvedali jedněm kvalitu a tím vitězili, ale druzí naopak vysoko prohrávali. Proto postupně ze soutěže zmizel novopacký COHA-ARM, Sokol Martinice, TJ Jilemnice, Sokol Lužany, HC Dolní Branná a dal. Soutěž se trochu "zvedla" přílivem týmů z Jičína v letech, kdy byl jičínský zimák zavřený pro stavbu zastřešení. Po otevření nové haly v Jičíně nastal rapidní útlum této soutěže. Takovým dozvukem byla meziokresní soutěž neregistrovaných, která se hrála na zimácích v Jičíně a Nové Pace.

ZS Jičín postupně své soutěže zlepšoval resp. navyšoval počet týmů. V dalším sousedním městě v Lomnici n. Pop. v těch letech probíhal na jejich ZS boom neregistrovaných.

V Nové Pace jsme neměli moc cest či možností jak soutěž v této konkurenci obnovit. Různé rady se scházely, ale stále bez realizace. Před sezónou 2013/2014 zvítězila myšlenka zorganizovat soutěž s pravidly, které nejsou na okolních zimácích.

Byla stanovena rada vedení nové soutěže. Zvolil se název Hobby liga, aby bylo jasné, že je to trochu něco jiného než celorepublikově zajeté soutěže neregistrovaných. Do prvního ročníku se nakonec přihlásilo pět týmů. V další sezóně to bylo týmů již osm. V letošní sezóně jeden tým "odpadl" (HC Elecam). Doufáme, že tento pokles bude v dlouhodobém horizontu jediný a naopak postupně bude vybudována soutěž o ideálním stavu deseti týmů. Стильное покрывало на кровать на сайте sonna.com.ua

 

 

     

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat